Červen 2013


DAVID BECKHAM

28. června 2013 v 8:00 OSOBNOSTI


David Robert Joseph Beckham


Osobní informace:

Celé jméno: David Robert Joseph Beckham
Narozen: 2. května 1975 (38 let) ve městě Leytonstone, Anglie
Výška: 183 cm
Váha: 76 kg

Přezdívka: Becks


Životopis:
David Robert Joseph Beckham je bývalý anglický fotbalový záložník, jenž naposledy hrál za francouzský tým Paris Saint - Germain ve francouzské lize. Jeho největší předností byly precizně zahrávané přímé kopy a centrované míče, které s velkou přesností nacházely spoluhráče. Pelé ho roku 2004 zařadil mezi 125 nejlepších žijících fotbalistů. 18. května 2013 odehrál proti týmu Brestu (výhra 3:1) své poslední soutěžní utkání na domácím stadionu. Vyhrál ligový titul v anglické, španělské, americké a francouzské lize.


Dvakrát skončil na druhém místě ankety Fotbalista roku, v roce 2004 byl nejlépe placeným fotbalistou na světě a v letech 2003 a 2004 byl ze všech sportovních témat nejhledanější na Googlu. Takové celosvětové přijetí z něj udělalo elitní sportovní značku a módní ikonu. Beckhamova kariéra začala, když podepsal profesionální smlouvu s Manchesterem United. Svoji premiéru v prvním týmu si odbyl v roce 1992 v 17 letech. Během jeho pobytu zde exceloval United v anglické Premier League, vyhrál šestkrát ligový titul, dvakrát FA Cup a v roce 1999 Ligu mistrů UEFA. Ve finále Manchester porazil německý Bayern Mnichov 2:1 až dvěma góly v nastaveném čase. Oba padly po rohových kopech, které zahrával Beckham.
United opustil v roce 2003 a podepsal smlouvu s Realem Madrid.
Zde zůstal další čtyři sezóny.
V lednu 2007 bylo oznámeno, že Beckham opustí Real Madrid a
podepíše pětiletou smlouvu s Los Angeles Galaxy.
Svůj poslední zápas za Real odehrál 17. června.
Po tomto zápase tým převzal cenu pro mistra La Ligy.
Jeho smlouva s Galaxy vstoupila v platnost 1. července 2007. Svůj první zápas v Galaxy odehrál 21. července v přátelském zápase proti
Chelsea FC na stadionu The Home Depot Center.
V roce 2009 hostoval od února do června v italském klubu AC Milan.


Koncem ledna 2013 přestoupil do francouzského ambiciózního klubu Paris Saint-Germain (PSG), kde se stal spoluhráčem mj. švédského kanonýra Zlatana Ibrahimoviće, jenž tou dobou vedl tabulku střelců francouzské nejvyšší fotbalové soutěže. Beckham debutoval 24. února ve 26. kole Ligue 1 proti Olympique de Marseille, šel na hřiště v 76. minutě a založil akci, na jejímž konci byl druhý gól v síti Marseille. Zápas skončil výhrou PSG 2:0. Již o několik dní později 27. února se PSG střetlo s Olympique Marseille opět, nyní v osmifinále francouzském poháru a tentokrát anglický záložník nastoupil v základní sestavě a odehrál 86 minut. PSG zvítězil opět 2:0 a postoupil do čtvrtfinále. Na konci sezóny 2012/13 získal s PSG ligový titul. 18. května 2013 pak v zápase proti sestupujícímu Brestu odehrál své poslední soutěžní utkání na domácím stadionu (výhra 3:1), několik dní předtím oznámil konec své hráčské kariéry po ukončení sezóny 2012/13. V utkání přihrál na jeden gól.

DEN OTCŮ 2013

16. června 2013 v 8:04 NAŠE VÝROBA

Den otců

Den otců je den, kdy mají svátek otcové. Na světě se fakticky slaví během celého roku - ve velké většině zemí třetí neděli v červnu. V mnoha latinskoamerických zemích, Itálii, Portugalsku, Španělsku se Den otců slaví tradičně na den sv. Josefa 19. 3.

V České republice se fakticky neslaví, leč oficiálně připadá také na třetí neděli v červnu. První akcí podporující Den otců byl a stále je Tátafest pořádaný v mnoha městech České republiky od roku 2007 Ligou otevřených mužů spolu s různými rodinnými a
komunitními centry.

Tradici oslavy otců založila Američanka Sonora Smart Doddová, která chtěla ocenit úsilí, s nímž se o ni a další čtyři sourozence staral její ovdovělý tatínek. Úplně první oslava Dne otců se konala v americkém městečku Spokane ve státě Washington 19. června 1910,
v den narozenin Sonořina otce.

První oslava Dne otců tak byla spíše soukromá, popularita svátku ale rychle rostla. V roce 1966 se díky prezidentovi Lyndonu Johnsonovi stala třetí červnová neděle
oficiálně Dnem otců.


PRO RÍŠU

2. června 2013 v 20:15

Dětský horoskop

Pro: Richard

Narozen: 2.9.2012

Charakter a osobnost dítěte

Richard je milé a poměrně disciplinované dítě, které má rádo okolo sebe pořádek. Má smysl pro detail a je schopno rozlišovat i jemné nuance. Proto mu své požadavky vždy důkladně a logicky vysvětlete. Richard je vnímavý a rozvážný, neopodstatněné zákazy se ho budou negativně dotýkat. Velký pozor dávejte především na hodnocení. Vaše dítě má vnitřní potřebu perfektnosti a jakákoliv negativní kritika se ho bude hluboce dotýkat. Necitlivé zacházení by tak mohlo vést k jeho přílišné opatrnosti a neschopnosti riskovat a pouštět se do nových a neprozkoumaných věcí, k úniku do jistoty a ke ztrátě spontánnosti. Vašemu dítěti je vlastní svědomitost, důkladnost, přesnost, náročnost na sebe i druhé a solidnost. Proto buďte velmi opatrní při formulování požadavků na pořádek, přesnost či čistotu. Richard se bude snažit přesně plnit vaše příkazy a mohl by být přetěžován. Zároveň bude mít potíže s vyjadřováním svých pocitů. Nebude jim zcela rozumět a nedokáže je volně projevit. Spíše je bude analyzovat, než otevřeně vyjadřovat...


Znamení Panna

(23. srpna - 23. září)

Zemské znamení
Modalita: proměnlivá
Vládce: Merkur
Analogie k 6. domu
Den: středa
Číslo: 5


Panna - dítě
Dítě narozené ve znamení Panny je mírné a poslušné. Školu zvládne bez potíží, protože je bystré, ukázněné a pořádné. Potřebuje pravidelný režim. Má rádo, když je potřebné. Nechte ho pomáhat v domácnosti, na zahradě. Bývá manuálně zručné. Je ostýchavé, potřebuje hodně povzbuzování a citové náklonnosti. Naučte ho nebát se nových věcí a riskovat. Kreativní zájmy mu mohou pomoci vyjádřit emoce.


Lidé narození koncem srpna a v září nepatří k velkým romantikům a snílkům. Jsou to lidé, kteří se snaží mít vše v životě uspořádané a přehledné. Vládnoucí planetou tohoto znamení je Merkur. Proto se spoléhají především na svůj rozum. Panny vždy sáhnou po dosažitelném. Mají rádi bezpečí a jistoty a neženou se za nereálnými sny a ideály. Svůj život si dokonale plánují a dokáží tím být až posedlí. Díky píli, šikovnosti, důkladnosti a pracovitosti svých cílů většinou dosáhnou. Jejich přesné naprogramování života jim obvykle nedává příliš prostoru na zábavu, nicnedělání či dokonce něco nečekaného.
Panny se snaží mít svůj život pevně v rukou. Mají rádi návody k použití, různé populárně-psychologické příručky, kde hledají recepty, jak se chovat. Zajímají je i filozofické a náboženské směry a netradiční disciplíny, jako je třeba astrologie. V nich pátrají po zárukách a hledají potvrzení, že vše má svůj řád a odůvodnění. Panny touží po vědění a obvykle získají rozsáhlé znalosti. Z toho pramení i jejich tendence neustále poučovat okolí a dávat mu najevo, že vše vědí nejlépe.


Pozitivní rysy:
jemné způsoby
spolehlivost
důslednost
systematičnost
praktičnost
metodická mysl.

Slabiny:
- Panna ovládá své city.
- Nikdy neukazuje své slabosti.
- Je to realista.
- Vždy sáhne po dosažitelném.
- Očekává negativní výsledky.
- Zrozenec znamení Panny zbytečně neutrácí.
- Je hospodárný.
- Poučuje. Mívá pocit, že ví všechno nejlépe.
- Má zálibu v kritizování a pomluvách.
- Chápe život je obchodní záležitost.
- Partnera si vybírá dle stavu bankovního konta.
- Je urážlivý. Neodpouští.
- Utápí se v detailech.

Panna si nejlépe rozumí:
v partnerském vztahu se zrozenci znamení
Berana, Býka, Blíženců, Raka, Štíra, Střelce nebo Ryb.
V práci s lidmi narozenými ve znamení
Berana, Býka, Blíženců, Lva, Panny, Střelce, Vodnáře a Ryb.

Kameny a drahokamy:
modrý safír, olivín, tygří oko, lapis lazuli, ametyst
Barvy:
žlutá, šedá, modrá
Vůně:
Pomeranč je jemná citrusová vůně, která pročistí mysl a zbaví negativních myšlenek. Mnoho věcí se tak projasní a člověk může jednat uvážlivě.

Panna vhodné povolání:
Zrozenci znamení Panny jsou úspěšní v práci, která vyžaduje přesnost.
Jsou manuálně zruční. Vládnoucí planeta Merkur ukazuje na
komunikativnost a výrazné intelektuální schopnosti.
Mohli by pracovat jako:
hodinář, zlatník, umělecký řemeslník, lékař, zdravotník, lékárník, zdravotní sestra, rehabilitační pracovník, masér, dietolog, zubař, ekolog, úředník, učitel, vědec, kněží, analytik, výzkumník trhu, účetní, statistik, daňový poradce, zahradník, učitel jógy, masér, osobní asistent, korektor, redaktor, literární kritik, komentátor, majitel knihkupectví, meteorolog, sociální pracovník, léčitel, bylinkář, astrolog, pečovatel v domově důchodců, vychovatel v domovech mládeže, farmář, kosmetička, kadeřník, manikérka/pedikérka, veterinář, pracovník ZOO, podnikatel v potravinářském průmyslu, pracovník realitní kanceláře, ekonom, sekretářka, recepční, starožitník, homeopat.

Vhodné místo k žití (dovolená)
Brazílie, západní Indie, Irák, Korutany, Kréta, dolní Slezsko,
Švýcarsko-Basilej, USA- Boston, Francie-Paříž, Lyon, Malajsie, Thajsko, lázně.

Vhodný dárek pro Panny
Zrozencům ve znamení Panny uděláte radost praktickým dárkem do kanceláře či domova. Nepotrpí si na výstřednosti ani luxus. Panny se zajímají o zdravý životní styl. Volte dárkový poukaz na kosmetiku či masáž. Kupte jim členství ve fitness clubu, předplaťte časopis o zdraví či bydlení. Obdarujte je přírodní kosmetikou, váhou nebo masážním strojkem. Chcete-li jim dát šperky, pak volte něco neokázalého. Z parfémů vybírejte vůně svěží a nevtíravé. Potěšíte je i knihami o zdraví, vaření či různými kutilskými příručkami. Panny jsou zručné a muže rovněž uspokojí různé soupravy nářadí.

Jak si získat Panny
Nevíte-li si s něčím rady nebo chybí-li vám nějaké informace,
ak se obraťte na zrozence znamení Panny. Rádi druhým pomáhají.
Vyjadřujte se gramaticky správně a bez vulgarismů.
Posíláte-li jim sms či email, pak si dejte pozor, aby tam nebyly chyby.
Choďte čistě oblečeni, oblékejte se přiměřeně situaci.
Dostanete-li se do sporu, pak se snažte změnit téma. Zrozenci znamení Panny jsou obdařeni skvělým logickým myšlením. Na jejich argumenty nebudete stačit.
Požádejte je o radu. Zrozenci znamení Panny rádi poučují.
Řekněte jim poslední drby ze společnosti.
Nedávejte jim najevo, že jsou nudní. Naopak pochvalte každý pokus o vtip.