8. květen 1945

8. května 2015 v 6:13

Osvobození Československa 8.5.1945


Německá nadvláda nad tzv. protektorátem byla krvavá. Přesto v době války jsme nevěděli, co nás po válce vítězné pro Německo čeká. Český národ, podle plánů nacistů, měl být zlikvidován. Jeho část měla být vyvražděna, další Češi pak vyhnáni a zbylým se mělo dostat dobrodiní germanizace někde ve staré říši. Takto česko-moravský prostor měl být vylidněn a nově osazen Němci.
Genocida českého národa však probíhala již v době válečné. Její kola se roztočila zvláště v době tzv. heydrichiády. Počínání Němců v této době však již vzbuzovalo ty nejhorší obavy, pokud šlo o budoucnost. Proto obyčejný český člověk upnul své naděje k porážce Německa a k vítězství spojenců.

Proto šlo nejen o osvobození našeho národa, ale také o zachování jeho existence. Spojenci nás osvobodili. Naše vojsko však bojovalo v jejich armádách a tak přispívalo k porážce nenáviděného Německa. V květnu 1945 se náš osvobozený národ znovu narodil a obnovil svůj stát - Československou republiku.

Vděčnost Spojencům za naše životy by však neměla být výběrová. I americká vojska osvobodila část republiky, i když sovětská armáda na svých tancích přinesla svobodu velké většině z nás. Je historicky chybné vzpomínat jen na Američany jako na naše osvoboditele. Je dějinnou skutečností, a hroby 144.000 sovětských vojáků to potvrzují, že nás osvobodila i sovětská armáda. A ať se děje v Evropě nebo ve světě cokoliv, dějiny nelze zpětně přepisovat. Západním spojencům a Rusům, nebo Rusům a západním spojencům, vděčíme nejen za osvobození, ale i za další existenci našeho národa. Dali nám život. Na to bychom neměli nikdy zapomínat! Je ostudné, když naši "ústavní" činitelé, ať již z jakýchkoliv důvodů, to svými skutky nedosvědčují nebo dokonce popírají!

Dějiny nejsou služkou politiky a politiků, nýbrž jsou zdrojem poučení pro všechny. Kdo nedokáže se myšlenkově obohatit z minulých dějů, bude muset složit dějinný reparát..K těmto lidem nepatříme, ale naopak. Proto říkáme důrazné ne neonacismu a všem jeho odstínům, proto říkáme důrazné ne válce!

Dr. O. Tuleškov
zdroj: ceskenarodnilisty.cz


 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama